Основною метою опорних шкіл є забезпечення дітей у сільській місцевості доступом до якісної освіти. На цьому наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час свого виступу у Кабінеті Міністрів.
«Опорна школа – це школа у сільській території, яка має щонайменше три філії, і до якої завозяться на навчання діти з інших населених пунктів, особливо – учні старших класів», - зауважила Гриневич.
Конкурс з відбору підручників для учнів 8 класів був оголошений надто пізно і вчителі матимуть мало часу для вибору підручників на електронному репозитарії. Про це, під час наради у Міністерстві освіти і науки, сказала міністр Лілія Гриневич.
«На Колегію Міністерства освіти і науки 28 квітня винесені майже 180 назв підручників, яким експерти рекомендували надати гриф Міністерства та дозволити їх використання в шко
... Читати далі »
Середня школа потребує кардинальних якісних змін, а термін навчання 12 років у школі – це лише одна з багатьох складових реформи середньої школи. Про це, під час зустрічі з представниками іноземних країн та
... Читати далі »
Учасники конкурсу «Вчитель року» та учителі -методисти наголошують, що робоча група МОН з розвантаження програми із зарубіжної літератури для 10-11 класів не звертає уваги на численні пропозиції щодо внесення змін до програми. Про це йдеться у зверненні освітян до Міністерства освіти і науки.
Зокрема, автори звернення зазначають, що з лютого 2016 року у МОН триває робота з розвантаження програм для 10-11 класів.
Міністерство освіти і науки у цьому році повернеться до перевіреної процедури видачі документів про освіту, щоб усі діти змогли вчасно отримали свої атестати. Про це у своємуFacebook написала міністр освіти Лілія Гриневич. ... Читати далі »
Народний депутат Лілія Гриневич призначена на посаду міністра освіти і науки. Відповідне рішення було ухвалено 239 народними депутатами при голосувані за новий склад Кабінету Міністрів.
Лілія Гриневич є відомим фахівцем в освітній галузі. Вона створювала систему зовнішнього незалежного оцінювання в Україні. У 2006 році обіймала посаду директора Українськог
... Читати далі »
Фінансування освіти, а разом з тим і рівень заробітних плат освітян є одним з актуальних питань української освіти впродовж багатьох років. Щорічні намагання уряду виправити ситуацію з оплатою праці педагогічних працівників не досягають мети, а більшість українських учителів знаходиться в умовах фактичного виживання. Пропонуємо посилання на матеріали, що допоможуть зрозуміти події, які пов’язані зі зміною оплати праці працівників освітньої сфери в Україні.
Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 6 квітня ухвалив низку рішень щодо підвищення соціальних стандартів та посадових окладів для працівників І тарифного розряду ЄТС з 1 травня, що передбачає збільшення прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії та зарплат працівників бюджетної сфери. Про це повідомив міністр соціальної політики Павло Розенко.
Зокрема, він повідомив, що з 1 травня 2016 року прожитковий м
... Читати далі »
Модель профільної школи, запуск якої планується з вересня 2018 року, передбачає, що після закінчення 9-го класу школярі матимуть вибір вступу до академічного ліцею, професійного ліцею або коледжу. Про це сказав заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей під час участі у семінарі «Туринський процес – 2016: аналіз політики в галузі професійно-технічної освіти».
«Закінчивши дев’ятий клас дитина повинна зробити
... Читати далі »
Уряд пропонує починати реформу школи у 2018 році з 1-го класу. Про це повідомив заступник міністра освіти Павло Хобзей.
За його словами, Міністерство освіти і науки також наполягає, щоб зміни у старшій школі розпочалися з 1 вересня 2018 року.
Павло Хобзей повідомив, що така точка зору пояснюється кількома причинами. Перша – учні, які навчаються сьогодні у 7-му класі, у 2018 році закінчать 9-й клас. В цей час для них потрібно буде розробляти нові програми і підручники, якщо вони будуть продовжувати навчатися за старою системою. І це не дає м
... Читати далі »
Для забезпечення якісного процесу викладання англійської мови необхідне оновлення особистого складу вчителів та викладачів англійської мови. Про це йдеться у плані заходів щодо підсилення вивчення англійської мови на період до 2020 року, що за повідомленням прес-служби МОН, був ухвалений за засідання уряду 10 березня.
Зокрема, у плані заходів щодо підсилення вивчення англійської мови зазначається, що інтеграція вітчизняної освіти до європейського та світового освітнього простору потребує володіння іноземними мовами на
... Читати далі »
Автор цього матеріалу пройшов в освіті довгий шлях. Він почався із скептичної репліки, яку я кинув моєму вчителеві фізики: «дурень той, хто йде учитися на вчителя». Цю репліку я спростував більш ніж 40-річноу практичною педагогічною роботою з учнями, вчителями,яка поєднується з багаторічною громадсько-експертною діяльністю.
Міністерство освіти найближчим часом має намір разом з батьками і директорами шкіл країни розглянути питання фінансової і господарської діяльності загальних середніх навчальних закладів, у вирішенні яких беруть участь батьківські колективи. ... Читати далі »
Глава Уряду повідомив, що пілотним проектом 2016 року стане створення нових регіональних шкіл та лікарень, які будуть пов’язані з появою сильних об’єднаних територіальних громад. Про це Яценюк зансових та владних можливостей, відкриє для людей якісні стандарти освіти та охорони здоров’я». Як відомо, урядом ... Читати далі »
Про затвердження Порядку реєстрації осіб
для участі в зовнішньому незалежному
оцінюванні результатів навчання, здобутих
на основі повної загальної середньої освіти
Відповідно до підпункту 4 пункту 14 Порядку проведення зовні
... Читати далі »
Опорні загальноосвітні навчальні заклади, які створюватимуться на місцях будуть обрані за конкурсом. Про це під час наради з керівниками департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій повідомив заступник міністра освіти Павло Хобзей.
Безкоштовним буде лише харчування для дітей з малозабезпечених сімей. Кабінет міністрів скасував безкоштовне харчування для школярів 1-4 класів, залишивши безкоштовним лише харчування для дітей з малозабезпечених сімей. Про це, з посиланням на відповідну урядову ... Читати далі »
Підручники для учнів 4-х та 7-х класів доставлені до обласних управлінь освіти, отже Міністерство освіти виконало свої обов’язки щодо доставки підручників. Про це під час брифінгу заявила директор Інституту модернізації змісту освіти Наталія Вяткіна.
З метою попередження поширення захворювань на грип та гострі респіраторні захворювання серед учасників навчально-виховного процесу зимові канікули в загальноосвітніх навчальних закладах Білоцерківського району продовжено до 24 січня 2016 року. ... Читати далі »
Вчені виявили в Сонячній системі дев'яту планету завбільшки приблизно як Нептун. Про незвичайну знахідку заявили астрономи Майкл Браун і Костянтин Батигін з Каліфорнійського технологічного інституту. Результати свого дослідження вони опублікували в журналі The Astronomical Journal, пише ... Читати далі »
Міністерством освіти і науки надано рекомендації з розроблення положення про структурний підрозділ освіти виконавчого органу об’єднаної територіальної громади, що мають на меті забезпечити єдиний підхід до формува
... Читати далі »
Для того, щоб підвищити заробітну плату вчителів необхідно оптимізувати школу. Про це, вінтерв’ю Gazeta.ua, сказав заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей, відповідаючи на питання про те, чи зможе підвищення зарплат вирішити проблему падіння авторитету професії вчителя.
У Міністерстві освіти і науки відклали дату переходу на 12-річний навчальний план до 2018 року, бо досі не ухвалили новий закон про освіту. Першочергово планується реформувати початкову та старшу школи, пише ... Читати далі »
Заходи безпеки на льоду ознайомитись
Заходи безпеки під час зимової рибалки ознайомитись
Правила пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення ознайомитись
Більшість вищих навчальних закладів України оприлюднила правила прийому абітурієнтів під час вступної кампанії у 2016 році.
Правила прийому встановлюють порядок проведення конкурсного відбору, перелік конкурсних предметів, з яких всту
... Читати далі »
В останній час доводиться знайомитися з діаметрально протилежними думками про систему оцінювання в школі та вищих навчальних закладах. Особливо гострими є дискусії навколо питання оцінювання академічних успіхів учнів шкіл.
Однією зі знакових змін в процесі реформування середньої освіти є перехід української школи на 12-річний період навчання. Ця ініціатива є основною темою обговорення серед учителів, батьків та освітніх експертів. На цій сторінці опублікована основна інформація про перехід України від 11-річної до 12-річної моделі здобуття повної середньої освіти.
Згідно з прийнятим парламентом законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)" обласні державні адміністрації мають затвердити плани створення освітніх округів та об’єднання навчальних закладів, а також забезпечити скорочення кількості технічного та адміністративного персоналу шкіл. Про це йдеться в аналізі бюджетного законодавства, проведеного експертами ... Читати далі »
8 грудня був проведений урок-суд над шкідливими звичками для учнів 9 класу.
Урок був спрямований на поглиблення знань учнів про їх права і які наслідки має пристрасть до шкідливих звичок.
Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України
В сотий раз повторюю: нас просто будуть бити, можливо ногами... Назріває масовий вибух невдоволення ситуацією в школах і масовий спротив батьків та учнівські антишкільні бунти. Причому не скільки викликаний поганими умовами навчання, стільки дебільними пр
... Читати далі »
Законопроект «Про освіту» визначає запровадження 12-річної школи та містить механізм її реалізації. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт на розширеному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.
Згідно з пунктом 3 прикінцевих та перехідних положень проекту закону, навчання учнів за програмами 12-річної повної загальної ... Читати далі »
Інститут модернізації змісту освіти 16 листопада уклал угоди про друк підручників на 69,21 млн грн з п’ятьма українськими видавництвами. Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на «Вісник державних закупівель». ... Читати далі »
Міністерством освіти і науки надано додаткові роз’яснення щодо нових рівнів повної загальної середньої освіти та строків їх запровадження, після прийняття нового Закону "Про освіту".
Зокрема, законопроект "Про освіту", над яким зараз працює Міністерство освіти і науки, передбачає наступні рівні повної загальної середньої освіти:
Сьогодні у старшій школі вивчається 14 різних предметів, а після ухвалення законопроекту «Про освіту» їх буде не більше 6-8. Про це, під час брифінгу, що відбувся у Кабінеті Міністрів України, повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей. За словами Хобзея, зараз міністерство працює над базовим законом «Про освіту» та паралельно проводить роботу над законопроектом «Про загальну середню освіту&raqu
... Читати далі »
Українські школи мають долучитися до Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху, який відбудеться з 09 по 15 листопада. Відповідний лист МОН отримали обласні департаменти освіти і науки, що підписаний заступником міністра освіти Павлом Хобзеєм. ... Читати далі »
У середу, 28 жовтня, в Мережі з'явилося відео під назвою "Україна - мій дім". Користувачі інтернету схвально відреагували на ролик. За добу відео, яке було зняте з висоти пташиного польоту, вже зібрало понад 11 тисяч переглядів на YouTube і продовжує активно поширюватися в соцмережах.
У Києві відбулася установча нарада, присвячена початку роботи проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні», що впроваджує Бюро всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні спільно з Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва в Україні. Про це повідомляє прес-служба МОН. Проект спрямований на підтримку українського суспільства. ... Читати далі »
Міносвіти затверджено нове положення "Про науково-методичну раду Міністерства освіти і науки". Про це під час проведення засідання Колегії МОН повідомила перший заступник міністра Інна Совсун. За її словами, при науково-методичних комісіях, які існують при Раді, будуть створені підкомісії, які розроблятимуть стандарти - окремо за спеціальностями у вищій освіті та за предметами у середній освіті. ... Читати далі »
У жовтні 20015 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про порядок призначення керівників загальноосвітніх навчальних закладів
... Читати далі »
Міністерством освіти і науки внесено зміни до наказу МОН № 557, яким впорядковано умови оплати праці та затверджені схеми тарифних розрядів працівників навчальних закладів, освітніх та наукових установ.
Відповідні зміни внесено відповідно до урядової постанови від 16 вересня 2015 року ... Читати далі »
Верховна Рада України вже у листопаді може розглянути новий закон "Про освіту", який має покласти початок реформування української школи, а також вплинути на усіх учасників освітнього процесу. Пропонуємо читачу найбільш актуальні положення законопроекту, що стосуються питань середньої освіти. Отже, закон, у разі його прийняття набере чинності з 1 січня 2016 року. ... Читати далі »