У Міністерстві освіти і науки створено тендерний комітет по закупівлі підручників та відкрито рахунок для перерахування коштів з міських бюджетів на друк та доставку підручників. Про це під час засідання Колегії МОН повідомила директор Інституту модернізації змісту освіти Наталія Вяткіна.
Вона нагадала, що конкурс підручників тривав з грудня 2014 року до червня 2015 року. Перелік підручників для учнів 4 класу загальноосвітніх навчальних закладів, які за результатами конкурсного відбору оригінал-макетів отримали найбільшу кількість голосів, складається з 97 назв і 152 назв – для учнів 7-го класу.
Перелік підручників для 7-х класів, які отримали найвищі результати відбору загальноосвітніми навчальними закладами, що рекомендується перекладати на мови національних меншин і друкувати за кошти державного бюджету складається з 50 назв, а для 4-х класів – з 25.
За словами Вяткіної, аналіз відбору підручників, що проводився вчителями загальних освітніх навчальних закладів, показав нерівномірність у відборі за кількістю голосів - від кількох сотень до кількох десятків голосів за підручник.
"Є підручники які мають 271 голос, 442 голосів, а є і 43. Ми будемо намагатися пропонувати видавництвам видати малотиражні підручники, але в разі відмови видавництва, ми можемо пропонувати школам підручник, який набрав більшу кількість голосів", - повідомила Вяткіна.
За підсумками обговорення питань колегії Міністр освіти і науки Сергій Квіт доручив опублікувати на сайті МОН перелік підручників для учнів 4-х та 7-х класів, що друкуватимуться за кошти державного бюджету. |