Кожен етап конкурсу "Вчитель року" повинен бути відкритим для громадськості. На цьому наголосив заступник міністра освіти Павло Полянський під час засідання центрального оргкомітету Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року-2015".
За словами Павла Полянського, формат конкурсу "Вчитель року" буде змінений, аби вибір кращих вчителів країни відбувався максимально відрито і за участі громадськості.
Він повідомив, що через забюрократизованість і формалізм у підготовці матеріалів конкурсантів та інформаційну закритість конкурсу виникає певна недовіра до його результатів, тому сьогоденний формат себе вичерпав.
"Відтепер усі кроки журі мають бути відкритими – громадськість повинна знати, якою кількістю балів і за що оцінює учасника кожен із членів журі. У мережі Інтернет мають розміщуватися відеоматеріали про всі етапи конкурсу, уроки конкурсантів тощо", - додав заступник міністра.
Під час засідання, першочерговими завданнями центрального оргкомітету конкурсу було визначено окреслення чітких критеріїв оцінювання учасників, щоб уникнути суб’єктивізму журі у виборі переможців.
Також вирішено залучити громадськість до відбору кращих вчителів для участі в конкурсі, організувати інформаційну підтримку та "інтернетизацію" всього перебігу конкурсу "Вчитель року", зокрема – висвітлення фінального етапу на телебаченні, а також сформувати склад журі здебільшого з фахових та авторитетних вчителів, а не чиновників чи вчених.
Окрім того, учасники засідання розглянули можливість залучення громадських організацій до відбору вчителів на першому етапі Конкурсу, обговорили питання посилення мотивації вчителів для участі, а також – оцінювання блогу вчителя як одного із нових критеріїв.
Відповідно до наказу міністерства МОН № 1053 до 15 грудня буде запропонований склад журі фінального туру конкурсу, а до 10 лютого 2015 року регіональні департаменти освіти і науки мають надіслати інформацію щодо учасників фіналу Конкурсу "Вчитель року-2015". |