Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про необхідність реформування системи оплати праці в освіті за принципом "хто краще працює, той більше заробляє". Про це він сказав під час зустрічі зі студентами і викладачами Київського університету ім. Грінченка напередодні Дня учителя. "У цих доволі непростих умовах у конфлікті між Міністерством фінансів і Міністерством освіти і науки я стою на боці розуму і мудрості, а значить - на боці Міністерства освіти", – наголосив прем’єр.
"Коли була дискусія в стінах Уряду, що нам треба збільшити навантаження на вчителя, не підвищуючи заробітну платню, ця дискусія закінчиться тим, що ми ще втратимо більше молодих вчителів. Просто не будуть ходити працювати. Тому зміна системи і реформа системи оплати праці. Хто краще працює, той більше заробляє. Все дуже просто. Хто гірше працює, або менше заробляє, або шукає собі іншу роботу. Це справедливо, принаймні, і це правильно", - заявив Яценюк.
Він висловив переконання, що студент, який отримав освіту і став учителем, на другий день після працевлаштування у школі починає шукати іншу роботу, бо не може прожити за 1400 гривень.
Також за словами прем’єра у сфері освіти необхідно провести дуже багато змін. Він переконаний, що проблема "не в тому, що нікому вчити, а в тому, що немає за що вчити".
Арсеній Яценюк зазначив, що, попри дуже складну ситуацію в країні, Уряд виплачує заробітні плати, в тому числі вчителям, і повністю покрив всі витрати на навчання.
"Не скажу, що це чудо, але це не так і мало. Бюджет провалюється, з Донецька й Луганська ми податки не піднімаємо. Кожен обстріл української території російськими терористами коштує процент росту української економіки. Кожен обстріл і кожна українська смерть надто дорого коштує для України в цілому. Тому що людське життя не рахується нічим. Жодні економічні показники не повернуть тих, кого російські терористи вбили на Донбасі", - наголосив прем’єр.
Яценюк нагадав, що вже ухвалений Закон "Про вищу освіту". Його основні функції - зв'язок ринку праці з ринком освіти, природний відбір кращих вищих навчальних закладів, можливість держави давати замовлення під ті навчальні дисципліни і під ті сектори економіки, які потрібні в майбутньому, забезпечення реальної автономії вищих навчальних закладів.
Тепер, за словами глави уряду, Кабінет Міністрів разом із викладачами має розробити законопроект "який би концептуально змінив підходи в середній і дошкільній освіті".
"Вчителі, учні і батьки повинні відчути і зрозуміти мотивацію нової якості середньої освіти. Ми не можемо мати гарну надбудову вищої освіти, не маючи фундаменту", - зазначив Яценюк.
"Країна може творити звершення тільки тоді, коли є кому їх творити. Коли є люди, які знають, які вміють, бажають, яких ви навчили, яким ви заклали основи знань і сформували в тому числі особистість кожного. Від вас залежить формування особистості українців", - наголосив Арсеній Яценюк, звертаючись до викладачів.
Він підкреслив, що аби будувати країну, необхідне головне – знання.
"Успішна країна – не та, в якої є нафта і газ. Як правило, такі країни навпаки - неуспішні. Успішна країна – це та, яка знає, як замінити нафту і газ", - переконаний прем’єр-міністр України. |